Bloglar

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

 • Hilal BATMAZ
  Yeni açtığım iş yerim için yangın merdiveni yaptırdım. Yönetmeliğe uygun bir şekilde kurulumu yapıldı. İşinde çok başarılı bir firma kesinlikle tavsiye ederim.
 • Mehmet ADA
  Yangın merdivenimizin istenilen şartlara uygun ve sorunsuz bir şekilde kurulumu yapıldı. İşinde çok başarılı bir firma.
 • İrfan UZUN
  İş yerimiz için yangın merdiveni yaptırdık. Yönetmeliğe uygun ve sorunsuz bir şekilde kurulumu tamamlandı. İşinde çok başarılı bir firma kesinlikle tavsiye ederim.

ETİKETLER

BLOG

 • Yangın Sprink Sistemleri

     YANGIN SPRİNKLER SİSTEMİ: Borular, tesisat kontrol vanaları, alarm zilleri gibi elemanlardan meydana gelir. Yangını erkenden algılayıp yangını itfaiye ekipleri gelene kadar kontrol altına alır.

   KULLANILDIĞI YERLER:

  * Hastaneler

  *Alışveriş merkezleri

  *Oteller

  *Kütüphaneler

  *Restoranlar

  *Ofisler

  *Okullar

  *Otoparklar vb. yerlerde kullanılır.

     SPRİNK ÇEŞİTLERİ:

  *Depo Tipi Sprinkler: Raflı, yüksek ve yığın depolama için kullanılan tüm iş yerlerine göre tasarlanmış sprinkler sistemi denir. Depolar, büyük mağazalar, yığın depolamalar, lojistik merkezlerde daha çok depo tipi sprink çeşidi kullanılır.

  *Geniş Korumalı Sprinkler: Geniş koruması sayesinde daha az sayıda sprinkler ve boru kullanılmaktadır. Tepkili ve hızlı tepkili çeşitleri mevcuttur. Kullanılan yerleri: Oteller, hastaneler, otoparklar, kütüphaneler, restoranlar, ofis ve konutlarda sprink sayısını azaltmak için kullanılır.

  *Duvar Tipi Sprinkler: Hafif tehlikeli sınıfında yer alan mahallerde düşük debi, boru çapı ve pompa kapasitesini en aza indirmek inşaat sektörüne fayda sağlamak için geliştirilmiş sprink çeşitidir. Kullanıldığı yerler; Konut, ofis, otel, öğrenci yurtlar vb. yerlerde  kullanılır.

  *Kuru Sprinkler: Suyun donma tehlikesi yaşanabilecek yerlerde kullanılmak üzere dizayn edilmiştir. Alternatiflerde kullanmak üzere geliştirilmiştir. Farklı renk ve boylarda imal edilmiştir.

  *Standart Korumalı Sprinkler: Geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Sıcaklığı algılama 5mm cam bulb veya ergir lehim ile sağlanmaktadır. Kullanıldığı yerler; Ofis blokları, rezidanslar ve konutlar, fabrikalar,

  Kütüphaneler, hafif ve orta tehlike mahalleri vb. yerlerde kullanılır. Yağmurlama sistemi ve yağmurlama söndürme imalatı için iletişim sağlayınız.

  DEVAMINI OKU
 • Yangın Kapısı

      YANGIN KAPISI

  Yangın Kapısı: Dkp saç veya galvanizli sac malzemeden üretilmektedir. Yangın dayanım süresi TS EN 1634-1  sertifikasına göre ateşe 30, 60, 90 ve 120 dakika dayanım olarak duman ve ısı sızdırmaz  contalı olarak üretilir. Yangın esnasında duman sızdırmaz contalar şişerek içerideki dumanın kaçış holüne geçişini engeller. Bu nedenle ateşin oksijenle bağlantısı kesilir ve yangın etkisini kaybetmeye başlar. Kaçış holünde herhangi bir aksiliğe durumunda yangın dolaplarında ki yangın tüpleri yangına ani müdahale edilmesini sağlar. Yangın büyüdüğü takdirde yangın dolabının içindeki basınçlı su ile müdahale edilir.

    NERELERDE KULLANILIR:

  *Konutlar

  *Alışveriş Merkezi

  *Hastaneler

  *İş yerleri

  *Kooperatifler

  *Sinema ve Tiyatrolar

  *Gösteri Merkezleri

  *Konser Alanları

    KULLANIM TALİMATI:

  *Yangın kapıları, yangın çıkan mahalli izole etmek için kullanılır. Duman ve aşırı ısıyı diğer ortamlara geçirmez.

  *Yangın merdiveni ısı ve duman geçirmeyen yangın kapıları ile korunur.

  *Yangın kapılarının üzerinde panik bar yani kolayca açılabilen açma kolu olur.

  *Yangın kapılarından 90 derece açı ile açılıp kapanmasını sağlayan yaylı menteşe ya da hidrolik itici bulunur.

  *Yangın kapıları üzerinde acil çıkışı gösteren yön tabelaları ve ışıldak bulunmalıdır.

  *Binaların yangından korunması için yangın kapısı ve yangın merdiveni bulunması zorunludur. Bu esaslar yangın yönetmeliğinde açıklanmıştır.

   2021 yangın yönetmeliğine ulaşmak için ilgi sayfaya bakabilirsiniz.

    ÇEŞİTLERİ NELERDİR:

  *Tek Kanatlı Yangın Kapısı: Koridorun dar olduğu alanlarda kullanılır. Bina, kurum, kuruluş ve tesislerde zorunlu olarak kullanılır. Tek kanatlı yangın kapıları sağ ve sola olmak üzere kaçış yönünün tersine dışa dönük açılır. Standart ölçüsü 90/205 cm dir.

  *Çift Kanatlı Yangın Kapısı: Koridoru geniş olan alanlarda kullanılır. Genel olarak alışveriş merkezi, okullar, hastaneler, otopark ve mağazalarda çift kanatlı kapılar kullanılır. Uygulamalardan bir sabit diğeri hareketlidir. Aynı zamanda iki taraflı açılabilen sürgülü yangın kapısı da üretilir.

  *Camlı Yangın Kapısı: Yangının bina içinde yayılımını engeller. Camlı yangın kapısında yanmaz cam kullanılır kullanılan yanmaz cam mutlaka TSE testlerinden geçip onaylanmış olmalıdır.

  *Menfezli Yangın Kapısı: Teknik ve elektrik, jeneratör, mekanik tesisat odaları çıkışına yangın yönetmeliği uyarınca menfezli yangın kapısı yapılmak zorunludur. Bir elektrik yangın esnasında dumanın bu menfezlerden tahliye edilmesini sağlar.

      YANGIN KAPISI TS EN 1634-1:

  *Yangın kapılarının TSE test alanında 1180 derece sıcaklığa kadar ateşe mağruz bırakılıp dakika cinsinden dayanımını test edilip rapor tutulduğu belgedir.

  *Genellikle 90dk ve 120dk olarak belgelendirme yapılır. Bu belgelendirme aynı zamanda Avrupa standartları (CE) belgesine denktir. (CE) belgesi yerine geçer.

  *Belgelendirme için deneyler yapılır ve değerlendirilir. Yangın kapısı imalatında kullanılan malzemeler (taşyünü, alçıpan, seramik yünü vb.) malzemeler, test sonuç raporunda belirtilir. TS EN 1634-1 belgesi alan tüm firmalar test sonuç raporundaki malzemelere göre üretim yaparlar.

  DEVAMINI OKU
 • Yangın merdiveni fiyatını neler yükseltir?

  Yangın merdiveni fiyatları ile ilgili geçmişte yazdığımız yazılarda standart bazı özelliklerden söz etmiştik. Bu özelliklerin, müşteri isteğine göre daha kaliteli olarak sunulması, üstün malzemelerden üretilmesi ve ekstra detaylara yer verilmesiyle ise bu fiyatlarda artışlar görülecektir. İşte şimdi bu yazımızda yangın merdiveni fiyatını neler yükseltir? Sorusunun yanıtını vereceğiz.

  Yangın merdiveni alırken önceliği her zaman malzeme kalitesine vermenizi tavsiye etmekteyiz. Bunun dışında binanıza uygun olarak ölçülerin ve genellikle yüksek binalarda kullanılan Z yangın merdiveni özelliklerinin hemen hemen birbirleri ile aynı olacağını belirtebiliriz. Ancak kullanılan malzemelerdeki çelik ve metal profil kalitesi ne kadar üst seviyede olursa, yangın merdivenlerinin hayat kurtarma oranları da o kadar artacaktır.

  Bunu göz önüne aldığınız da, yangın merdiveni özellikleri alanında yapacağınız araştırmalarda, fiyatların yüksek olmasının pek bir önemi kalmayacaktır. Çünkü İstanbul yangın merdivenleri firmamız, hem ucuz fiyata yangın merdiveni temini sağlamakta, hem de malzemeleri en yüksek kalitede olanlarından seçmektedir. Böylece yalnızca maddi yönden kazanç sağlamayı değil, müşterilerinin memnuniyetini kazanmayı da hedeflemektedir. Profesyonel olarak verdiğimiz hizmetlerde yangın merdiveni tiplerini, boyasını, basamaklarını ve sahanlıklarını ücretsiz keşif hizmetlerimizle belirledikten sonra üretime geçmekteyiz.

  Ürettiğimiz yangın merdiveni fiyatları için belirleyici olan unsurların kalitesini maksimum seviyede tutmamıza rağmen, piyasadaki rakiplerimize göre yine en uygun rakamlar firmamız tarafından sunulmaktadır.

  Yüksek kat seviyelerine, buna göre belirlenen yangın merdiveni tipine ve müşterinin isteğine göre yer verilen özel tasarımlara göre uyumlu hale getirilen yapıların hem zevkinize uygun olmasıyla yüzünüzü güldürmesi, hem de cebinize dost olması sayesinde uzun yıllar kullanım sunmasıyla, yangın merdiveni imalatında parmakla gösterilen sayılı firmalardan birisi konumunda bulunmaktayız.

  Sizlere ve dostlarınıza armağan ettiğimiz kalitemiz, profesyonel hizmetlerimiz ve hiçbir yerde duyamayacağınız fiyatlarımızla yanınızda olmaya devam etmekteyiz. Hava şartlarının ve zemin şartlarını uygun hale getirdikten sonra çelik ve metal profilleri kaliteli bir şekilde birleştirerek kurulum ve montajları sağlamaktayız. Kendinizi yalnız hissetmenize fırsat vermediğimiz bakım ve onarım çalışmalarımızı da sunarak, yıpranmış yangın merdivenlerinizi eskisinden daha iyi performanslara ulaştırmaktayız. Böylece yangın merdivenlerinizi yenilemekle hem zaman kaybı, hem de maddi açıdan zararlar yaşamayacaksınız. Detaylı bilgileri almak, yangın merdiveni fiyatlarının belirlenmesinde etkili olan ücretsiz keşif hizmetinden faydalanmak için web adreslerimizde bulacağınız iletişim bilgilerinden faydalanabilirsiniz. 0533 120 48 34 BAŞARI MÜHENDİSLİK

  DEVAMINI OKU
 • Çekmeköy Yangın Merdiveni İmalatı

  Güvenlik tedbirlerini almak amacıyla kullanıma hazır hale getirilen yangın merdivenlerinde sorunsuz bir hizmet verilmesi gerekmektedir. Bu imkanları sağlamakta olan firmalar sayesinde güvenle kendinizi ve sevdiklerinizi emanet edeceğiniz bu yapılara kavuşabilirsiniz. Her yaştan insanın rahatlıkla inmesi için uygun şartların sağlandığı yangın merdiveni imalatı ile ilgili detaylı bilgileri almak için siz de firmalarımızla hemen irtibata geçebilirsiniz. Yüksek katlardan inerken başınızın dönmesini engellemek amacıyla genellikle Z tipi yangın merdiveni üretimi gerçekleştiren firmalar, sizin ve sevdiklerinizin güvenliği ve sağlığı için her türlü detaylı en ince ayrıntısına kadar düşünmektedir. Sizler de sorunsuz yangın merdiveni hizmetleri için güvenilir ve sertifikalı elemanlara ihtiyaç duyduğunuz da, en iyi adreslerden birisi olan firmalarımızı ziyaret edebilir ve çalışmalarına göz atabilirsiniz.

  Böylece en zor anlarınızda sizi güvenle taşıyacak olan sağlam ve dayanıklı yangın merdivenlerine sorunsuz yangın merdiveni hizmetleri sayesinde kavuşabilirsiniz. Kat sayısına ve malzeme kalitesine göre değişen yangın merdiveni fiyatları ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi almadan önce binalarınızda yapılması gereken ücretsiz keşif hizmetlerini bir telefon ile başlatmak için hemen bizi arayabilirsiniz. Sizlerle iletişime geçecek olan kaliteli, sertifikalı ve eğitimli çalışanlarımız sayesinde siz de kendinizi koruyacak olan yangın merdivenlerinin dilinden en iyi şekilde anlayabilirsiniz. Tüm bu hizmetleri hiçbir karşılık beklemeksizin, yalnızca siz değerli ziyaretçilerini ve müşterilerini memnun etmek amacıyla sunmakta olan firmalarımızla bir an önce tanışmak için harekete geçebilirsiniz. Yangın merdiveni alırken ve üretimi esnasında nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmak için bu önerilerimizi dikkate alabilirsiniz. Sizlerin mutluluğu, refahı ve ferah ortamlara kavuşması için elinden geleni yapmakta olan bu firmalarımız sayesinde siz de attığınız her adımda kaliteyi ve dayanıklılığı görebilirsiniz. Yangın merdiveni fiyatları için arayınız. 0216 621 98 42

  DEVAMINI OKU
Yangın Merdiveni Yangın Merdiveni Yangın Merdiveni Yangın Merdiveni
 • "yangın merdiveni"; "yangın kapısı"; "yangın merdiveni"; "yangın danışmanı "; "yangın merdiveni"; "yangın merdiveni";
 • Yukarı Çık