| 0 |

Neden Yangın Merdiveni ?

İnsanların günlük yaşam koşturmacası içerisinde, güvenliklerini tehlikeye atıcı bazı risklerle karşılaşma ihtimali her zaman vardır. Üstelik, sebepleri çok çeşitli olduğundan, önlenme ihtimali bulunmayan yangın türü tehlikeler, hayati tehdit oluşturur. Önlenme imkanı olmasa da, korunma imkanı tabi ki vardır. Yangının olumsuz etkileri nedeniyle mağduriyet yaşamamak için, koruyucu-kurtarıcı nitelikteki ekipmanlardan temin etmek fazlasıyla önem taşır. Ülkemizde her yıl farklı bölgelerde farklı sebeplerle çıkan yangınların sebep olduğu can ve mal kayıplarını düşündüğümüzde, önlem almanın önemini de anlamış oluruz. Yangına karşı en güvenli şekilde nasıl önlem alabilirim? Sorusuna verilebilecek öncelikli cevap, yangın merdivenidir. Yangın Yönetmeliği’ne göre, özel malzemeden üretilen yangın merdivenleri, yangın sırasında can kaybı yaşanmadan hatta yara bile alamadan binanın tahliye edilmesinde etkin rol oynar. Yangın merdiveni imalatı, keşif sonrası proje oluşturan ekibin değerlendirmeleri ışığında yapılır.

 Yangın merdivenleri, detaylı bir çalışma süreci sonrasında imal edilip kullanıma sunulur. Acil durumlarda binayı en hızlı şekilde terk edebilme fonksiyonuna sahip merdivenlerin işlevine uygun şekilde kullanılmasında ürün kalitesi ve işçilik çok önemlidir. Son günlerde yaşanan hızlı nüfus artışına bağlı olarak konut artış hızının da yükselmesiyle, sektörde hizmet veren yangın merdiveni firmaları da doğal olarak çoğalmıştır. Can ve mal güvenliği açısından belirli standartlar çerçevesinde üretilmesi gereken yangın merdivenleri üzerine, istediğiniz kalitede güvenilir hizmeti firmamızdan her daim alabilirsiniz. Yangın merdiveni imalatını gerçekleştirmeden önce müşteri talebi geldiğinde ilgili adreste birtakım incelemeler yapıp, merdivenin binanın neresine konumlandırılacağını belirliyoruz. Sonrasında yasal standartlar haricinde tasarım ya da teknik donanım açısından müşterilerin istekleri dahlinde imalat aşamasına geçiyoruz. İmalatı yapılan yangın merdiveni kolay montaj tekniğiyle yerine konumlandırılıyor ve montaj sonrası herhangi bir sıkıntı çıkarsa yine çalışanlarımız hizmet desteği sağlıyor. 

 Yangın merdivenlerine ulaşım, yangın kapılarından sağlandığı için kapılar yangınla ilişkiyi anında keser. Bu sayede insanlar, merdivenlerden dışarı çıkana kadar hiçbir şekilde ısı, duman ve alev gibi olumsuzluklardan etkilenmezler. Merdivenlerin büyüklüğü de, binadaki insan sayısı baz alınarak karar verildiğinden, aynı anda birçok insan herhangi bir sıkıntı yaşamadan rahatlıkla dışarı çıkabilir. Kaliteli, işlevsel, dayanıklı ve bir o kadar da ucuz yangın merdiveni imalatı için firmamız, müşteri hizmetlerinden üretim elemanlarına, mühendislerinden montaj ekibine kadar kalifiye personel kadrosuyla her zaman hizmete hazırdır.


Başarı Mühendislik

Yangın Danışmanlığı

Çağrı Merkezimizi Arayıp Detaylı Bilgi Alınız.