| 0 |

Yangın Merdiveni Risk Değerlendirme

Yangın Merdiveni Risk Değerlendirme

 

Günümüzde inşa edilen bütün binaların kullanım amacı ne olursa olsun risk değerlendirme raporu sunması gerekiyor. Olası deprem, yangın ya da diğer afetlere karşı risk taşıyacak durumda inşa edilip edilmediğinin ilgili kurumlara bildirilmesi gereken bu raporda ilk sıralarda yangın merdivenleri de yer alıyor. Her binada karşımıza çıkabilecek öncelikle durumlardan olan yangına karşı yeni yapıların yangın merdiveni gibi bir önlem alması gerekiyor. Bunun için binaların iç kısmında ya da dış kısmında hazırlanmış olan merdiven alanlarının hesaplamaları yapılarak binaların krokisine dahil edilme şartı aranıyor. Zorunlu bir hal alanlar risk değerlendirme durumu içerisinde en öncelikli alanlar arasında kabul ediliyor.

 

Yangın Riskine Karşı Tedbir: Yangın Merdiveni

Yüksek katlı yapılar deprem ve yangın gibi durumlarda kolaylıkla çıkışa ulaşılamayan yapılar arasında bulunduğundan dolayı tedbirlerin zorunlu olarak alınması gereken yapılar oluyor. Bu nedenle depremlere karşı özel bir yay sistemi ile oturtulması gereken temellere sahip olması gereken bu yapılar aynı zamanda depreme dayanıklı bir şekilde hazırlanması gerekiyor. Yangın gibi durumlarda oluşacak riskleri ortadan kaldırmak adına ise hazırlanacak olan binanın planında yangın merdiveni gibi çıkış alanlarının işaretlenmesi gerekiyor. Yangın merdiveni imalatı yapan adreslerden en kaliteli ürünlerin tedarik edilerek çıkış alanlarının oluşturulması bina sakinleri açısından hayati önem taşıyor.

 

Modern Ekipmanlar İle Yangın Çıkış Merdivenleri

Yangın durumuna karşı yangın merdiveni ile tedbir almak isteyenler için modern yangın merdiveni sistemleri hazırlanıyor. Sadece birkaç tasarımdan oluşan yangın merdivenleri yerine her binanın yapısına uygun yangın merdivenleri üretilebiliyor. Ayrıca z tipi yangın merdiveni gibi sık kullanılan merdiven tipleri dış çevreye karşı daha estetik bir tasarımla monte edilebiliyor. Özellikle modern olarak hazırlanan apartmanlarda minimal ve bina ile bütünleşmiş yangın çıkış alanları hazırlanarak görsel anlamda bütünlük sağlanıyor. Risk durumuna karşı oluşturulan yangın merdivenleri bir yandan binaların bir parçası olarak modernliğe katkı sağlarken bir yandan da insan hayatının korunması için özel bir alan oluyor. Kaliteli malzemelerden ve uzun ömürlü bir kullanıma uygun bir şekilde hazırlanması gereken bu alanlar için işine özen gösteren adresler ile çalışmak gerekiyor.

 


Başarı Mühendislik

Yangın Danışmanlığı

Çağrı Merkezimizi Arayıp Detaylı Bilgi Alınız.