| 0 |

Yangın Merdiveni

YANGIN MERDİVENİ: Yangın esnasında insanların güvenli bir şekilde tahliyesini sağlayan merdivenler yangın merdivenidir. Üç çeşit yangın merdiveni vardır.

 ÇEŞİTLERİ NELERDİR: 

*Z Tipi Yangın Merdiveni: En sık kullanılan merdiven Z merdivendir.  Bunun nedeni tahliyenin daha kolay olmasıdır. Kamu binalarında, okullarda, hastanelerde, iş merkezlerinde, fabrikalar ve apartmanlarda belirli yükseklikte olan her yapıda bulunması zorunludur.

*Dairesel Yangın Merdiveni: Eski binalarda kullanılan dairesel merdivenler yanmaz malzemeden yapılmalıdır.100cm genişlikte olmaları halinde 25 kişiyi aşmayan herhangi bir kattan, ara kattan veya balkondan zorunlu çıkış olarak verebilir. Dairesel merdivenler 9.50m’den daha yüksek olamaz.

*Makaralı Yangın Merdiveni: Yangın yönetmeliğinde geçmemesine rağmen cadde üsttü merdivenin yerde durmasını engelleyecek yerlerde çelik halat ve kollu ırgat ile havada asılı merdivenin makara yardımı ile indirilmesini sağlar. Tek kollu yangın merdivenin makara yardımı ile indirilip kaldırma olayına makaralı yangın merdiveni denilmektedir.

 Yangın Merdiveni Firmaları

 Yangından korunma tedbirleri kapsamında yer alan ve pasif yangından korunma tedbiri olarak bilinen yangın merdiveni bir çok firma tarafından üretilmektedir. Yangın merdiveni firmaları genel olarak binaların yangından korunması hakkındaki yönetmelikte yer alan standartlara, kriterlere göre tasarım ve üretim yaparlar. Bu alanda profesyonel bir şekilde sizlere hizmet veren ve yangın merdiveni tasarımlarıyla adından söz ettirmiş firmalarla çalışmak sizler için avantajdır. Yangın merdiveni firmaları arasında yer alan ve uzun yıllardır sektörde tecrübe edinmiş olan firmalar ihtiyacınız olan yangın merdivenini en doğru ve en iyi şekilde sizlere sunarlar. Yangın merdiveni firmaları genel olarak binanın mevcut durumunu analiz ederek ihtiyaç duyulan yangın merdivenini ilgili kriterlere uygun olarak tasarlar ve üretirler. Profesyonel bir şekilde uygulama kabiliyetine sahip olan firmalar bu sayede yangın anında sizler için hayati öneme sahip olacak dayanıklılık süresini de maksimum düzeyde sağlamış olurlar.

Özellikle yangın anında oluşan zehirli gazların sızmasını engellemek amacıyla sızdırmazlık testi yaparak yangın merdiveni ve yangın kapısı montajı yapan firmalar sizlere hayati anlamda destek vermektedir. Üretmiş oldukları yangın merdivenlerini çok uygun fiyatlarla sizlere sunan, standartlara göre üretilmiş olan yangın merdivenlerinin sizlere sunarak hayatınızı kurtaran firmalar aynı zamanda sektörün öncü firmaları konumundadır. Yangın merdiveni firmaları arasından ihtiyacınızı giderecek bir firma seçerken de referanslarını incelemeli, daha önce üretmiş oldukları yangın merdiveni modellerini inceleyerek firma hakkında bilgi edinmelisiniz. Bu sayede size profesyonel bir şekilde hizmet verecek ve ihtiyacınızı tam anlamaya giderecek bir firma ile çalışabilirsiniz. Yangın anında hayatınızı kurtaracak tasarımlara imza atan yangın merdiveni firmaları aynı zamanda sahip oldukları tecrübe ile sizlere her zaman daha iyiyi ve daha kaliteliyi sunacaklardır. 0216 621 98 42


Başarı Mühendislik

Yangın Danışmanlığı

Çağrı Merkezimizi Arayıp Detaylı Bilgi Alınız.