| 0 |

Yangın Sprink Sistemleri

   YANGIN SPRİNKLER SİSTEMİ: Borular, tesisat kontrol vanaları, alarm zilleri gibi elemanlardan meydana gelir. Yangını erkenden algılayıp yangını itfaiye ekipleri gelene kadar kontrol altına alır.

 KULLANILDIĞI YERLER:

* Hastaneler

*Alışveriş merkezleri

*Oteller

*Kütüphaneler

*Restoranlar

*Ofisler

*Okullar

*Otoparklar vb. yerlerde kullanılır.

   SPRİNK ÇEŞİTLERİ:

*Depo Tipi Sprinkler: Raflı, yüksek ve yığın depolama için kullanılan tüm iş yerlerine göre tasarlanmış sprinkler sistemi denir. Depolar, büyük mağazalar, yığın depolamalar, lojistik merkezlerde daha çok depo tipi sprink çeşidi kullanılır.

*Geniş Korumalı Sprinkler: Geniş koruması sayesinde daha az sayıda sprinkler ve boru kullanılmaktadır. Tepkili ve hızlı tepkili çeşitleri mevcuttur. Kullanılan yerleri: Oteller, hastaneler, otoparklar, kütüphaneler, restoranlar, ofis ve konutlarda sprink sayısını azaltmak için kullanılır.

*Duvar Tipi Sprinkler: Hafif tehlikeli sınıfında yer alan mahallerde düşük debi, boru çapı ve pompa kapasitesini en aza indirmek inşaat sektörüne fayda sağlamak için geliştirilmiş sprink çeşitidir. Kullanıldığı yerler; Konut, ofis, otel, öğrenci yurtlar vb. yerlerde  kullanılır.

*Kuru Sprinkler: Suyun donma tehlikesi yaşanabilecek yerlerde kullanılmak üzere dizayn edilmiştir. Alternatiflerde kullanmak üzere geliştirilmiştir. Farklı renk ve boylarda imal edilmiştir.

*Standart Korumalı Sprinkler: Geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Sıcaklığı algılama 5mm cam bulb veya ergir lehim ile sağlanmaktadır. Kullanıldığı yerler; Ofis blokları, rezidanslar ve konutlar, fabrikalar,

Kütüphaneler, hafif ve orta tehlike mahalleri vb. yerlerde kullanılır. Yağmurlama sistemi ve yağmurlama söndürme imalatı için iletişim sağlayınız.


Başarı Mühendislik

Yangın Danışmanlığı

Çağrı Merkezimizi Arayıp Detaylı Bilgi Alınız.