| 1 |

Yangınla Mücadelede Yangın Merdivenleri

Ufacık bir kıvılcımla başlayan yangın afeti kısa sürede her yeri kaplayabilecek ve insan canına mal olabilecek önemli durumlardan biridir. Eski çağlardan beri insanlar ortaya çıkan yangınları söndürebilmek amacıyla çeşitli önlemler almıştır. Çok eski zamanlarda toprağı ve ya suyu ateşe atarak yangını söndüren insanlar aynı zamanda yangın çıktığında öncelikle yangını tam olarak görebilecekleri yerlere çıkmak için kaçmışlardır. Eskiden tek katlı evler ve açık bir ortam bulunduğu için kaçmak kolay olurken günümüzde böyle bir durum söz konusu değildir. Yüksek katlı binalardan kaçabilmek için mutlaka ve mutlaka yangın merdiveni gibi bir sisteme ihtiyaç vardır.

 Binadaki Herkesin Güvenliği İçin Yangın Merdiveni Şart!

Apartmanlarda, hastane ve okul gibi alanlarda ani bir yangında toprak bulmak ya da su ile müdahale edebilmek eskiden olduğu gibi kolay bir durum değil. Bu nedenle yangına müdahalede daha profesyonel bir savunma mekanizması geliştirilmesi gerekiyor. Yangın çıktığında alevlerin büyümesine neden olabilecek pek çok eşya ve düzenekle hazırlanan binalarda ise ufak yangınlar söndürülebiliyor. Ancak etrafa dağılan yangınlarda önce yangından kaçmak sonra ise itfaiye ekiplerini arayarak yardım almak gerekiyor. Yangınla mücadelenin birinci basamağı olan yangından kaçışta ise z tipi yangın merdiveni kullanımı oldukça yaygın. Binaların çeşitli bölgelerinde hazırlanan bu güvenli kaçış alanları yangında oluşabilecek can kayıplarını minimuma düşürerek yangına daha kısa sürede müdahale etmeyi sağlıyor.

 

Sevdiklerinizi Yangından Korumak İçin Yangın Merdiveni!

Evde olmadığınız bir anda sevdiklerinizin yangın gibi bir durumla karşılaşması halinde kaçacak yer bulamaması ve dışarı güçlükle çıkarılması istemediğiniz durumlardan biri olacaktır. Ancak ülkemizde yapılan araştırmalarda yangında mahsur kalan insanların çoğunun yangın merdiveni gibi bir çıkış kapısı bulamadığını ve zehirlenme, yanma gibi sorunlar yaşadığını göstermektedir. Kocaman bir bina içerisindeki yüzlerce insanı bilerek yangına atmak gibi bir seçenek olan yangın merdiveni eksikliğini ortadan kaldırmak için yangın merdiveni imalatı yapan adresler ile görüşmek gerekir. Her binanın yapısına uygun olarak hazırlanan bu alanlar yangından korunma çalışmaları arasında binada bulunan herkesin korunmasında en etkili yöntemlerden olacaktır.

 


Başarı Mühendislik

Yangın Danışmanlığı

Çağrı Merkezimizi Arayıp Detaylı Bilgi Alınız.