Yangın Danışmanı  

 Bir ülkede meydana gelen yangınların sayısını, yangının nasıl ve neyden kaynaklandığını, kaç kişinin yaşamını yitirdiği veya yaralandığı gibi istatistikleri bilmek; ülkede ki yangın eğiliminin nasıl bir yol izlediğini, can kayıplarını ve yangının çıkış sebeplerini bilmemiz demektir. Bu istatistikler yapılacak çalışmaların seyrini ortaya koymanın yanı sıra hayati bir önem taşımaktadır.

Ülkemizde bu verileri tek çatı altında toplayan bir koordinasyon bulunmamaktadır. Bu sebeple ülkemizde yıllara göre yangınların çıkış sebeplerini ve kaç kişinin öldüğünü veya yaralandığını bilmek pek mümkün değildir. Fakat son yıllarda bazı iller yıl sonuna kadar kendi verilerini kaydedip bunu verimli bir şekilde kullanmayı amaç ediniyorlar.

İstanbul Büyükşehir Belediye’sinin son raporuna göre sadece İstanbul’ da 2020 Kasım ayı sonuna kadar kaydedilen verilere göre;  4.032 Konut179 Fabrika, 6.341 Diğer bina, 1.480 Araç, 3.460 Ot, 3.582 çöp ve 132 orman fundalık yangına müdahale edilmiştir. Yangınlar işin maddi ve somut yönüyken, birde birçok canlının yok olması ve sevdiklerimizin yaşamını yitirmesi ufak bir kıvılcımın maddi yönünden ziyade manevi kayıplara sebep olması çok daha üzücüdür.

İşte tam da bu yüzden etkili bir yangın danışmanlığı hizmetine ihtiyaç vardır. Ne kadar az karbon monoksit o kadar çok güvenlik demektir. Bu da bilinçli bir şekilde tasarlanmış binalar anlamına gelir. Yangının ve olası yangınlarda da en pratik çözümlerin üretilmesi ve yangından en az hasarla kurtulmak için alınabilecek tüm önlemleri ve tasarımları üstlenen alanında en iyi eğitimleri almış olan yangın danışmanlarının görevidir.

Yangın danışmanı, Elektrik Projelerinin Yangın Güvenliği, mekanik ve mimari açıdan eğitim almış yangınlarda erken müdahaleyi, yangından en az hasarla kurtulmayı ve can kaybının en aza indirilmesi için projeler tasarlayan yapılacak olan mimari yapılarda olası yangınlarla karşılaşıldığında alınacak önlemlerin yazılı bir şekilde bildirilmesi ve yangına dayanıklı yapı ve malzemelerin kullanımını sağlayan bu gibi konularda projeler hazırlayan alanında profesyonelleşmiş kişilerin olduğu bir meslek dalıdır. 0216 621 98 42

Neden Biz?

  • Memnuniyetiniz önceliğimiz.
  • Seçkin içerikler sunarız.
  • Satış destek ekibimiz hizmetinizde.
89%

15 Yıllık tecrübe.

Güvenilir Hizmetler

Bütçe Dostu

Sürdürülebilir kurum kültürümüz ve uzun soluklu ilişkilerimiz sayesinde ihtiyaç duyduğunuz hizmeti en doğru bütçe ile sağlayabiliriz.

Koçluk ve Danışmanlık

Deneyimli Ekip

Özel içerik temini, fiyat avantajı sunma ve uygun ödeme seçenekleri yaratma gibi konularda kuvvetli ilişkilerimizin gücünü sizlerle paylaşıyoruz.

Çelik çatı, Yangın Merdiveni ve Yangın güvenlik sistemlerinde kalite, hız ve güven kavramları ile beraber ve insan can güvenliğini de daima üst seviyelerde tutarak faaliyet alanlarında öncü bir yapı kuruluşu olarak kalitesiyle sektöre yön vermek.

Çelik Çatı, Sprink Sistemi, Yangın Kapısı, Yangın Merdiveni İmalatı ve Çıkan yangınları anında algılayan ve otomatik söndürebilen sistemlerin yapısını ve yaratacağı faydaları bütün herkese anlatarak bilgilendirmek ve bu faydaları yaratacak projelerin hayata geçirilmesi için Firma yeniliklerini ve temel değerleri doğrultusunda hizmet vermek.

0
0

Başarı Mühendislik

Yangın Danışmanlığı

Çağrı Merkezimizi Arayıp Detaylı Bilgi Alınız.