İstanbul Yangın Merdiveni

Can ve mal kaybına neden olan pek çok afetten birisi yangındır. En korkulan ve ne zaman çıkacağı belli olmayan yangın felaketinden korunabilmek ve tedbir almak amacıyla yangın merdiveni kullanılmaktadır. Binaların belirli yüksekliği aşması halinde yasalarla zorunlu hale getirilen yangın merdivenlerinin kullanımı, imalatı, fiyatları ve modelleri hakkında kapsamlı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Ani bir şekilde başlayan ve kısa sürede tüm bir binayı etkisi altına alan korkunç yangın olaylarında kendinizi balkon veya camdan atarak kurtulmayı beklerken, daha büyük sağlık sorunlarına yol açmamanız için bu ürünleri kullanmanız tavsiye edilecektir. Bu yönüyle hayati önem arz eden yapılar arasında sayabileceğimiz ürünlerin imalatında ve montajında bazı denetimlerin gerçekleştirildiğini vurgulamaktayız. Binaların dış kısımlarında yer alan ve günümüzde çok daha hafif malzemelerden üretilen yangın merdivenleri amaçlarına uygun bir şekilde kullanıldığında etkili sonuçları ortaya koymaktadır.

Yangın Merdivenleri Nerede Kullanılır?

Yangın esnasında zaman kazanmanızı sağlayan ve büyük bir panikten kurtulmanıza olanak veren yangın merdiveni imalatı geniş alanları kapsamaktadır. Her binaya özgü ölçülere ve kaçış yollarına göre düzenlenmekte olan bu yapılarla ilgili olarak kapsamlı bilgileri elde edebilirsiniz. Profesyonel firmalarla yapacağınız görüşmeler neticesinde yangın merdivenlerini nerelerde ve hangi amaçlarla kullanacağınızı netleştirebilirsiniz. Çalıştığınız veya yaşadığınız binalarda bu ürünleri bulundurmanız çok daha faydalı olacaktır. İş yerlerinde, okullarda, hastanelerde, evlerde veya çeşitli amaçlarla kullanılan yüksek binalarda en az bir tane olmak üzere bu yapılar bulunmalıdır. Bazı binalarda kaçış yollarının ulaşılması güç olduğunda 2 veya daha fazla yangın merdiveninin bulunmasına özen gösterilmelidir. Tüm bu konularda uzman olan firmalarla yapacağınız görüşmeler neticesinde merak ettiğiniz soruların yanıtlarını alabilirsiniz. Yalnızca yangın felaketinde değil, sel veya çeşitli tehlikelerde de kaçış imkanını yangın merdivenleri ile daha güvenilir bir hale getirebilirsiniz. İnsanların can güvenliğini sağlayan bu ürünlerin imalatının yönetmeliğe uygun bir şekilde ve sertifikalı uzman kadro tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Yangın Merdiveni Firmaları Nasıl Seçilir?

İnsan canına değer verdiğini her fırsatta ispat eden güvenilir ve kaliteli firmaları seçmeniz gerekmektedir. Bu sayede sahip olacağınız yangın merdivenleriyle çok daha rahat bir nefes alabilirsiniz. Firmaların işinde uzman olması, güçlü referanslara sahip olması ve uygun fiyatlarla hizmet vermesi tercih edilmektedir. Yalnızca fiyatları baz alarak karar veren müşterilerin can güvenliğini tehlikeye atabilecek sonuçlarla karşılaşılmaktadır. Bu nedenle yangın merdivenlerini imal eden firmaların seçiminde özenli davranılması gerekmektedir. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Diyarbakır, Adana gibi pek çok şehirde ve ilçelerinde oturan vatandaşların yangın merdiveni firmalarını seçerken titizlikle davranmaları gerekmektedir. Hangi ilde olursanız olun, yeni veya eski binalarınız için en uygun ürüne sahip olabilmek için uzman kadroya sahip olan firmaları bulun. Böylece atacağınız her bir adımın daha değerli hale geleceğini görebilirsiniz. İyi bir etüt çalışması neticesinde binaların dış cephelerine konumlandırılacak olan ürünlere dair ölçüler kusursuz bir şekilde alınacaktır. TSE standartlarına uygun bir çizimi ve imalatı gerçekleştirecek olan kaliteli firmaların, müşterilerinin görüşlerine değer vereceğini de belirtmekteyiz.

Yangın Merdiveni Modelleri Nelerdir?

Binalardan hızla tahliye olmanızı sağlayan yangın merdiveni modelleri hakkında bazı önemli detayları sizlerle paylaşacağız. En çok tercih edilen modelleri, ürünlerin özelliklerini ve sağladıkları avantajları bu sayede keşfedebileceksiniz. Düz kollu yangın merdiveni olarak da bilinen ve Z harfini anımsatan yapıların özelliklerine göz atmak isteyebilirsiniz. Kaçış merdivenlerinin sahanlığı, baş kurtarma yüksekliği, güvenilirliği ve sahan genişliği gibi belirli özelliklere göre üretilmektedir. Z tipi yangın merdiveni veya dairesel yangın merdiveni ile ilgili kararlar verilirken binaların şartları göz önünde bulundurulmalıdır. Binaların bodrum katlarına sahip olması halinde ise ön plana çıkan makaralı yangın merdiveni kamufle özelliği ile dikkatleri çekmektedir. Tasarımı bakımından ilgi gören bu ürün için uzmanlık gerektiğini vurgulayabiliriz. Tıpkı diğer yangın merdiveni modellerinde olduğu gibi yetki belgesine sahip olan ve imalat, montaj gibi aşamalarda işinin ehli olmayı başaran ekiplerin üretmesi halinde güvenli sonuçlar elde edilmektedir.

En Çok Tercih Edilen Yangın Merdivenleri

Günümüzde en çok tercih edilen ve binalarda sıkça göreceğiniz yangın merdiveni türü Z tipi olarak karşımıza çıkmaktadır. Her ne kadar dairesel yangın merdivenlerine göre çok daha pahalı olsa da, yüksek katlı binalarda bu ürünlerin bulunması zorunludur. Daha fazla kişi sayısına sahip olan binalar için önerilen ürünlerdir. Yangın merdivenlerinin fiyatının yanı sıra kalitesinin ön planda olması gerekmektedir. Böylece daha uzun ömürlü olacak biçimde sahip olmak isteyeceğiniz Z tipi yangın merdivenlerinde kaliteli işçiliğin bulunmasını isteyebilirsiniz. Binalarınızda tedbirleri önceden almak ve pişmanlık yaşamamak için geç kalmadan uzman bir yangın merdiveni firması ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz. En iyi fiyat garantisini sunan adreslerimiz üzerinden sorularınızın yanıtlarını alabilir ve hemen sipariş oluşturabilirsiniz. Katlara en uygun malzemelerin, yapıların ve fiyatların sunulmasında üzerine düşen sorumluluğu yerine getiren firmalarımıza olan güveniniz asla boşa gitmeyecektir. En rahat ve konforlu sonuçları elde edebilmek için doğru yangın merdiveni ve firmalarını seçmeniz gerekmektedir.

Yangın Merdiveni İmalatı

Toplu olarak yaşanan konutlarda veya alışveriş merkezi gibi binalarda can kayıplarına neden olan yangın felaketleri üzücü sonuçları ve ağır tabloları ortaya çıkarmaktadır. Böyle bir durumda ise ilk olarak binada yangın merdiveni olup olmadığına bakılacaktır. Gerekli müdahalenin yapılmasını sağlayacak olan ekiplerin binalara ulaşmasına kadar geçecek olan zaman diliminde insanların kendilerini büyük bir panikle açık havaya bırakmak isteyecekleri görülmektedir. Böyle bir durumda ise kalabalığa ve yoğunluğa rağmen, yüksek taşıma kapasitesine sahip ve kolaylıkla yıpranmayan yangın merdiveni imalatı ön plana çıkacaktır. Giderek artan konut sayılarına karşın, binalarda bulunması zorunlu olan yangın merdivenlerine yönelik değerlendirmeler de inşaat aşamasında tamamlanmaktadır. Binaların yaşına, yapıların yüksekliğine, zemin durumuna, kat sayısına ve binada bulunan kişilerin yoğunluğuna göre en uygun yangın merdiveni modellerinin seçilmesine özen gösterilmektedir. Doğru bir şekilde sahip olmak isteyeceğiniz ürünlerle ilgili kararları verirken İtfaiye yönetmeliğine göz atmayı unutmamalısınız. Yetkili birimlerin olumlu raporlarını barındıran firmalar, ürünler ve binalarla ilgili olarak hatasız ve kusursuz tercihlerde bulunabilirsiniz.

Yangın Merdiveni Fiyatları

Kaliteli malzemelerden üretilen ve güvenilir bir şekilde sunulan yangın merdiveni fiyatları ve maliyeti hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutmak amacıyla kolay ödeme yöntemlerini sunmaya devam eden adreslerimizi tercih edebilirsiniz. Böylelikle son teknolojiye sahip olan ürünleri daha cazip fiyatlarla ve kolay ödeme planları ile satın alabilirsiniz. Canınızı tehlikeye atan çeşitli felaketler ve riskli durumlar karşısında güvenli yollardan kaçış sağlayabilmeniz için maliyetini geri planda tutmak isteyeceğiniz bu ürünlere uygun bir şekilde sahip olabilirsiniz. Kendinizi daha güvende hissetmek ve sevdiklerinizle bir arada bulunduğunuz binalarda can kayıplarını önleyebilmek için bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Yanmayan ve uzun yıllar dayanıklı kalabilen malzemelerin tercih edilmesi sayesinde hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak olan yangın merdivenlerinde fiyatlarla ilgili karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Rakip firmalardan alacağınız fiyat tekliflerinin, firmalarımızda çok daha uygun seviyelerde olacağını görebileceksiniz. Piyasa fiyatının çok altında rakamlarla yangın merdivenlerine sahip olmanızı sağlayan kaliteli adreslerimizden vazgeçemeyeceksiniz.

Neden Biz?

  • Memnuniyetiniz önceliğimiz.
  • Seçkin içerikler sunarız.
  • Satış destek ekibimiz hizmetinizde.
89%

15 Yıllık tecrübe.

Güvenilir Hizmetler

Bütçe Dostu

Sürdürülebilir kurum kültürümüz ve uzun soluklu ilişkilerimiz sayesinde ihtiyaç duyduğunuz hizmeti en doğru bütçe ile sağlayabiliriz.

Koçluk ve Danışmanlık

Deneyimli Ekip

Özel içerik temini, fiyat avantajı sunma ve uygun ödeme seçenekleri yaratma gibi konularda kuvvetli ilişkilerimizin gücünü sizlerle paylaşıyoruz.

Çelik çatı, Yangın Merdiveni ve Yangın güvenlik sistemlerinde kalite, hız ve güven kavramları ile beraber ve insan can güvenliğini de daima üst seviyelerde tutarak faaliyet alanlarında öncü bir yapı kuruluşu olarak kalitesiyle sektöre yön vermek.

Çelik Çatı, Sprink Sistemi, Yangın Kapısı, Yangın Merdiveni İmalatı ve Çıkan yangınları anında algılayan ve otomatik söndürebilen sistemlerin yapısını ve yaratacağı faydaları bütün herkese anlatarak bilgilendirmek ve bu faydaları yaratacak projelerin hayata geçirilmesi için Firma yeniliklerini ve temel değerleri doğrultusunda hizmet vermek.

0
0

Başarı Mühendislik

Yangın Danışmanlığı

Çağrı Merkezimizi Arayıp Detaylı Bilgi Alınız.