• Başarı Yangın Sistemleri
  Başarı Yangın Sistemleri
  Çalışanlarınızın can güvenliğini korumanın en iyi yolu Başarı'da
  Hemen Ulaş
 • Başarı Yangın Sistemleri
  İstanbul, TURKEY
  Yangın Güvenlik
  Projeleri
  Yangın Güvenliği İle İlgili Tesis Plan ve Projelendirme İşlemleri
  Hemen Ara
Yangın Danışmanı

Yangın Danışmanı

Yangın Danışmanı  

 Bir ülkede meydana gelen yangınların sayısını, yangının nasıl ve neyden kaynaklandığını, kaç kişinin yaşamını yitirdiği veya yaralandığı gibi istatistikleri bilmek; ülkede ki yangın eğiliminin nasıl bir yol izlediğini, can kayıplarını ve yangının çıkış sebeplerini bilmemiz demektir. Bu istatistikler yapılacak çalışmaların seyrini ortaya koymanın yanı sıra hayati bir önem taşımaktadır.

Ülkemizde bu verileri tek çatı altında toplayan bir koordinasyon bulunmamaktadır. Bu sebeple ülkemizde yıllara göre yangınların çıkış sebeplerini ve kaç kişinin öldüğünü veya yaralandığını bilmek pek mümkün değildir. Fakat son yıllarda bazı iller yıl sonuna kadar kendi verilerini kaydedip bunu verimli bir şekilde kullanmayı amaç ediniyorlar.

İstanbul Büyükşehir Belediye’sinin son raporuna göre sadece İstanbul’ da 2020 Kasım ayı sonuna kadar kaydedilen verilere göre;  4.032 Konut179 Fabrika, 6.341 Diğer bina, 1.480 Araç, 3.460 Ot, 3.582 çöp ve 132 orman fundalık yangına müdahale edilmiştir. Yangınlar işin maddi ve somut yönüyken, birde birçok canlının yok olması ve sevdiklerimizin yaşamını yitirmesi ufak bir kıvılcımın maddi yönünden ziyade manevi kayıplara sebep olması çok daha üzücüdür.

İşte tam da bu yüzden etkili bir yangın danışmanlığı hizmetine ihtiyaç vardır. Ne kadar az karbon monoksit o kadar çok güvenlik demektir. Bu da bilinçli bir şekilde tasarlanmış binalar anlamına gelir. Yangının ve olası yangınlarda da en pratik çözümlerin üretilmesi ve yangından en az hasarla kurtulmak için alınabilecek tüm önlemleri ve tasarımları üstlenen alanında en iyi eğitimleri almış olan yangın danışmanlarının görevidir.

Yangın danışmanı, Elektrik Projelerinin Yangın Güvenliği, mekanik ve mimari açıdan eğitim almış yangınlarda erken müdahaleyi, yangından en az hasarla kurtulmayı ve can kaybının en aza indirilmesi için projeler tasarlayan yapılacak olan mimari yapılarda olası yangınlarla karşılaşıldığında alınacak önlemlerin yazılı bir şekilde bildirilmesi ve yangına dayanıklı yapı ve malzemelerin kullanımını sağlayan bu gibi konularda projeler hazırlayan alanında profesyonelleşmiş kişilerin olduğu bir meslek dalıdır. 0216 621 98 42

Devamı +
Yangın Eğitimi

Yangın Eğitimi

 Yangın Eğitimi

Herhangi bir ticari ortamda, belirli personel üyelerinin yangın güvenliği prosedürleri konusunda eğitilmesi yasal bir gerekliliktir. Sonuç olarak çevreniz atanmış yangın bekçileri haline gelir. Yangın eğitimi ile eğitilen kişi, bir itfaiye görevlisi, eri veya amiri olarak sahip olduğu genel görev ve sorumlulukları net bir şekilde anlamalıdır. Bu, şunları içerecektir: bir yangının keşfi için hangi önlemleri almaları gerektiği, farklı yangın sınıfları arasındaki farkı, hangi yangın için hangi söndürücünün kullanılacağını ve tahliye prosedürünün ne olduğunu öğrenin.

Ateş Üçgenini Anlamak

Bir yangının tutuşabilmesi için oksijen, yakıt ve ısı olmak üzere 3 elemente ihtiyacı vardır ve bu elementlerden biri çıkarılarak yangın söndürülebilir. Örneğin, bir yangını yangın battaniyesi ile örtmek oksijen kaynağını ortadan kaldırır, dolayısıyla yangını söndürür. Yangın eğitimi alan bireyler bunu kolaylıkla yapabilir.

Bir yangını keşfetmek (alarm ve toplanma noktaları)

Bir yangını fark ettiğinizde, yapmanız gereken ilk şey yangın alarmını devreye sokmaktır, böylece binadaki herkes binada bir yangın olduğunun farkında olur. Daha sonra herkesin binadan güvenli bir şekilde çıkmasını ve uygun toplanma noktasında toplanmasını sağlamalısınız.

Yangın Türleri

Yangın eğitimi almış İtfaiye görevlisi olmak aynı zamanda mevcut yangın türleri hakkında temel bir anlayışa sahip olmayı gerektirir:

1)       A Sınıfı yangınlar, ahşap, kağıt, kauçuk, plastik ve kumaş gibi katı malzemeleri içerir.
2)       B Sınıfı yangınlar, benzin, yağ ve boya gibi yanıcı veya yanıcı sıvıları içerir.
3)       C sınıfı yangınlar, propan, bütan ve metan gibi yanıcı gazları içerir.
4)       D sınıfı yangınlar, potasyum, alüminyum ve titanyum gibi yanıcı metalleri içerir.
5)       F Sınıfı yangınlar yemeklik sıvı ve katı yağları içerir.

Yangın Söndürme maddesi türleri

1)        Su (Kırmızı) : Ahşap, kumaş ve kağıt için uygundur.
2)        Köpük (Krem) : Yanıcı sıvılar, ahşap ve kağıt için uygundur.
3)        Toz (Mavi) : Yanıcı sıvılar, gaz, elektrik tehlikeleri, yağ ve kimyasallar için uygundur.
4)        CO2 (Siyah) : Yanıcı sıvılar ve elektrikler için uygundur.
5)        Yaş kimyasal (Sarı) : Katı ve sıvı yağları pişirmek için uygundur.

Hangi yangın için hangi yangın söndürücünün kullanılacağının belirlenmesi

1)       Su : A sınıfı yangınlar ve ofis, mağaza veya depo ortamları için idealdir.
2)       Köpük:   Elektrik veya malzeme bazlı yangınlarda A veya B sınıfı yangınlarda kullanın.
3)       CO2: Yanıcı sıvıların veya elektrikli cihazların neden olduğu B Sınıfı yangınlar için mükemmeldir.
4)       Islak Kimyasal: İçerdiği yemeklik yağ ve katı yağların bulunduğu mutfakla ilgili yangınlar için idealdir.

Yangın söndürücü nasıl kullanılır

1)        Pimi dışarı çekin.
2)        Memeyi ateşin tabanına yöneltin.
3)        Kolu yavaşça sıkın.
4)        Bir mesafede durun ve nozulu bir yandan diğer yana süpürün, alevler tamamen sönene kadar alevler azaldıkça yaklaşın.

Engelli insanlar

Engellilik Eşitliği Görevi, engellilere hiçbir koşulda ayrımcılık yapılmaması gerektiğini vurgulamaktadır. Bu nedenle, hareketlilikteki farklılıklara rağmen yine de bir tahliye planı verilmelidir. Bu nedenle, itfaiye görevlisi tahliye sırasında ekstra yardıma ihtiyaç duyanların farkında olmalı ve herhangi bir ayrımcılığa maruz kalmamaları için bunun için fazladan zaman ayırmalıdır.

Bu adımlar, personelinizi yangın güvenliği konusunda eğitmek için bazı basit aşamaları özetlemektedir; ancak acil bir durumda yasal nitelikli bir itfaiye görevlisinin hazır bulunacağını garanti etmek için resmi eğitim gereklidir. Kurslar, yere bağlı olarak yerinde veya dışında mevcuttur ve kursa katılanların isimleri bir kayıt defterinde tutulmalıdır. Ayrıca, personel arkadaşlarınıza mutlak güvenlik sağlamaya yönelik prosedürleri kendinize hatırlatmak için bir yıl sonra bir tazeleme eğitimine gitmeniz önerilir. Başarı mühendislik olarak bütün insanlara yangın eğitimi verebilmekteyiz ve sürekli olarak şirketlere ve kurumlara yangın eğitimi veriyoruz.

Devamı +
Yangın Merdivenleri

Yangın Merdivenleri

İstanbul Yangın Merdiveni

Can ve mal kaybına neden olan pek çok afetten birisi yangındır. En korkulan ve ne zaman çıkacağı belli olmayan yangın felaketinden korunabilmek ve tedbir almak amacıyla yangın merdiveni kullanılmaktadır. Binaların belirli yüksekliği aşması halinde yasalarla zorunlu hale getirilen yangın merdivenlerinin kullanımı, imalatı, fiyatları ve modelleri hakkında kapsamlı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Ani bir şekilde başlayan ve kısa sürede tüm bir binayı etkisi altına alan korkunç yangın olaylarında kendinizi balkon veya camdan atarak kurtulmayı beklerken, daha büyük sağlık sorunlarına yol açmamanız için bu ürünleri kullanmanız tavsiye edilecektir. Bu yönüyle hayati önem arz eden yapılar arasında sayabileceğimiz ürünlerin imalatında ve montajında bazı denetimlerin gerçekleştirildiğini vurgulamaktayız. Binaların dış kısımlarında yer alan ve günümüzde çok daha hafif malzemelerden üretilen yangın merdivenleri amaçlarına uygun bir şekilde kullanıldığında etkili sonuçları ortaya koymaktadır.

Yangın Merdivenleri Nerede Kullanılır?

Yangın esnasında zaman kazanmanızı sağlayan ve büyük bir panikten kurtulmanıza olanak veren yangın merdiveni imalatı geniş alanları kapsamaktadır. Her binaya özgü ölçülere ve kaçış yollarına göre düzenlenmekte olan bu yapılarla ilgili olarak kapsamlı bilgileri elde edebilirsiniz. Profesyonel firmalarla yapacağınız görüşmeler neticesinde yangın merdivenlerini nerelerde ve hangi amaçlarla kullanacağınızı netleştirebilirsiniz. Çalıştığınız veya yaşadığınız binalarda bu ürünleri bulundurmanız çok daha faydalı olacaktır. İş yerlerinde, okullarda, hastanelerde, evlerde veya çeşitli amaçlarla kullanılan yüksek binalarda en az bir tane olmak üzere bu yapılar bulunmalıdır. Bazı binalarda kaçış yollarının ulaşılması güç olduğunda 2 veya daha fazla yangın merdiveninin bulunmasına özen gösterilmelidir. Tüm bu konularda uzman olan firmalarla yapacağınız görüşmeler neticesinde merak ettiğiniz soruların yanıtlarını alabilirsiniz. Yalnızca yangın felaketinde değil, sel veya çeşitli tehlikelerde de kaçış imkanını yangın merdivenleri ile daha güvenilir bir hale getirebilirsiniz. İnsanların can güvenliğini sağlayan bu ürünlerin imalatının yönetmeliğe uygun bir şekilde ve sertifikalı uzman kadro tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Yangın Merdiveni Firmaları Nasıl Seçilir?

İnsan canına değer verdiğini her fırsatta ispat eden güvenilir ve kaliteli firmaları seçmeniz gerekmektedir. Bu sayede sahip olacağınız yangın merdivenleriyle çok daha rahat bir nefes alabilirsiniz. Firmaların işinde uzman olması, güçlü referanslara sahip olması ve uygun fiyatlarla hizmet vermesi tercih edilmektedir. Yalnızca fiyatları baz alarak karar veren müşterilerin can güvenliğini tehlikeye atabilecek sonuçlarla karşılaşılmaktadır. Bu nedenle yangın merdivenlerini imal eden firmaların seçiminde özenli davranılması gerekmektedir. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Diyarbakır, Adana gibi pek çok şehirde ve ilçelerinde oturan vatandaşların yangın merdiveni firmalarını seçerken titizlikle davranmaları gerekmektedir. Hangi ilde olursanız olun, yeni veya eski binalarınız için en uygun ürüne sahip olabilmek için uzman kadroya sahip olan firmaları bulun. Böylece atacağınız her bir adımın daha değerli hale geleceğini görebilirsiniz. İyi bir etüt çalışması neticesinde binaların dış cephelerine konumlandırılacak olan ürünlere dair ölçüler kusursuz bir şekilde alınacaktır. TSE standartlarına uygun bir çizimi ve imalatı gerçekleştirecek olan kaliteli firmaların, müşterilerinin görüşlerine değer vereceğini de belirtmekteyiz.

Yangın Merdiveni Modelleri Nelerdir?

Binalardan hızla tahliye olmanızı sağlayan yangın merdiveni modelleri hakkında bazı önemli detayları sizlerle paylaşacağız. En çok tercih edilen modelleri, ürünlerin özelliklerini ve sağladıkları avantajları bu sayede keşfedebileceksiniz. Düz kollu yangın merdiveni olarak da bilinen ve Z harfini anımsatan yapıların özelliklerine göz atmak isteyebilirsiniz. Kaçış merdivenlerinin sahanlığı, baş kurtarma yüksekliği, güvenilirliği ve sahan genişliği gibi belirli özelliklere göre üretilmektedir. Z tipi yangın merdiveni veya dairesel yangın merdiveni ile ilgili kararlar verilirken binaların şartları göz önünde bulundurulmalıdır. Binaların bodrum katlarına sahip olması halinde ise ön plana çıkan makaralı yangın merdiveni kamufle özelliği ile dikkatleri çekmektedir. Tasarımı bakımından ilgi gören bu ürün için uzmanlık gerektiğini vurgulayabiliriz. Tıpkı diğer yangın merdiveni modellerinde olduğu gibi yetki belgesine sahip olan ve imalat, montaj gibi aşamalarda işinin ehli olmayı başaran ekiplerin üretmesi halinde güvenli sonuçlar elde edilmektedir.

En Çok Tercih Edilen Yangın Merdivenleri

Günümüzde en çok tercih edilen ve binalarda sıkça göreceğiniz yangın merdiveni türü Z tipi olarak karşımıza çıkmaktadır. Her ne kadar dairesel yangın merdivenlerine göre çok daha pahalı olsa da, yüksek katlı binalarda bu ürünlerin bulunması zorunludur. Daha fazla kişi sayısına sahip olan binalar için önerilen ürünlerdir. Yangın merdivenlerinin fiyatının yanı sıra kalitesinin ön planda olması gerekmektedir. Böylece daha uzun ömürlü olacak biçimde sahip olmak isteyeceğiniz Z tipi yangın merdivenlerinde kaliteli işçiliğin bulunmasını isteyebilirsiniz. Binalarınızda tedbirleri önceden almak ve pişmanlık yaşamamak için geç kalmadan uzman bir yangın merdiveni firması ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz. En iyi fiyat garantisini sunan adreslerimiz üzerinden sorularınızın yanıtlarını alabilir ve hemen sipariş oluşturabilirsiniz. Katlara en uygun malzemelerin, yapıların ve fiyatların sunulmasında üzerine düşen sorumluluğu yerine getiren firmalarımıza olan güveniniz asla boşa gitmeyecektir. En rahat ve konforlu sonuçları elde edebilmek için doğru yangın merdiveni ve firmalarını seçmeniz gerekmektedir.

Yangın Merdiveni İmalatı

Toplu olarak yaşanan konutlarda veya alışveriş merkezi gibi binalarda can kayıplarına neden olan yangın felaketleri üzücü sonuçları ve ağır tabloları ortaya çıkarmaktadır. Böyle bir durumda ise ilk olarak binada yangın merdiveni olup olmadığına bakılacaktır. Gerekli müdahalenin yapılmasını sağlayacak olan ekiplerin binalara ulaşmasına kadar geçecek olan zaman diliminde insanların kendilerini büyük bir panikle açık havaya bırakmak isteyecekleri görülmektedir. Böyle bir durumda ise kalabalığa ve yoğunluğa rağmen, yüksek taşıma kapasitesine sahip ve kolaylıkla yıpranmayan yangın merdiveni imalatı ön plana çıkacaktır. Giderek artan konut sayılarına karşın, binalarda bulunması zorunlu olan yangın merdivenlerine yönelik değerlendirmeler de inşaat aşamasında tamamlanmaktadır. Binaların yaşına, yapıların yüksekliğine, zemin durumuna, kat sayısına ve binada bulunan kişilerin yoğunluğuna göre en uygun yangın merdiveni modellerinin seçilmesine özen gösterilmektedir. Doğru bir şekilde sahip olmak isteyeceğiniz ürünlerle ilgili kararları verirken İtfaiye yönetmeliğine göz atmayı unutmamalısınız. Yetkili birimlerin olumlu raporlarını barındıran firmalar, ürünler ve binalarla ilgili olarak hatasız ve kusursuz tercihlerde bulunabilirsiniz.

Yangın Merdiveni Fiyatları

Kaliteli malzemelerden üretilen ve güvenilir bir şekilde sunulan yangın merdiveni fiyatları ve maliyeti hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutmak amacıyla kolay ödeme yöntemlerini sunmaya devam eden adreslerimizi tercih edebilirsiniz. Böylelikle son teknolojiye sahip olan ürünleri daha cazip fiyatlarla ve kolay ödeme planları ile satın alabilirsiniz. Canınızı tehlikeye atan çeşitli felaketler ve riskli durumlar karşısında güvenli yollardan kaçış sağlayabilmeniz için maliyetini geri planda tutmak isteyeceğiniz bu ürünlere uygun bir şekilde sahip olabilirsiniz. Kendinizi daha güvende hissetmek ve sevdiklerinizle bir arada bulunduğunuz binalarda can kayıplarını önleyebilmek için bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Yanmayan ve uzun yıllar dayanıklı kalabilen malzemelerin tercih edilmesi sayesinde hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak olan yangın merdivenlerinde fiyatlarla ilgili karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Rakip firmalardan alacağınız fiyat tekliflerinin, firmalarımızda çok daha uygun seviyelerde olacağını görebileceksiniz. Piyasa fiyatının çok altında rakamlarla yangın merdivenlerine sahip olmanızı sağlayan kaliteli adreslerimizden vazgeçemeyeceksiniz.

Devamı +

Hizmetlerimiz

Neden Biz?

Dinlemek, anlamak, çözüm üretmek ve desteklemek için her adımda yanınızdayız.

Yangın hizmetleri sektöründe önde gelen uluslararası yayıncılarla yaptığımız iş birlikleri ihtiyacınıza en uygun, güvenilir ve kaliteli içerikler sunabilmemize imkân sağlıyor.

Bünyemizde bulunan destek ekibine satış öncesi ve sonrasında daima ulaşabilirsiniz.

Özel içerik temini, fiyat avantajı sunma ve uygun ödeme seçenekleri yaratma gibi konularda kuvvetli ilişkilerimizin gücünü sizlerle paylaşıyoruz.

Sürdürülebilir kurum kültürümüz ve uzun soluklu ilişkilerimiz sayesinde ihtiyaç duyduğunuz hizmeti en doğru bütçe ile sağlayabiliriz.

Hemen Ara

kaliteyi uzaklarda aramayın

Hakkımızda

Şirketimiz, metropol ilimiz İstanbul’un Büyük, Dinamik ve Saygın Yapı Firmalarından Birisidir.. Bünyesinde Yangın Güvenlik Sistemlerini; Yangın Merdiveni İmalatını, Yangın Kapısı İmalatını, Spring Sistemi İmalatını ve Çelik Çatı İmalatını Bulunduran Firmamız, Hizmetlerini Bu Alanlarda Devam Ettirmektedir.

Amacımız İnsanların Can ve Mal Güvenliği İçin Daima Doğru ve Kaliteli İşlerimizi Devam Ettirmektir.

89%

15 Yıllık
tecrübe.

misyonumuz hep ileri

Kaliteyi Hisseden Olun

Çelik çatı, Yangın Merdiveni ve Yangın güvenlik sistemlerinde kalite, hız ve güven kavramları ile beraber ve insan can güvenliğini de daima üst seviyelerde tutarak faaliyet alanlarında öncü bir yapı kuruluşu olarak kalitesiyle sektöre yön vermek.

Çelik Çatı, Sprink Sistemi, Yangın Kapısı, Yangın Merdiveni İmalatı ve Çıkan yangınları anında algılayan ve otomatik söndürebilen sistemlerin yapısını ve yaratacağı faydaları bütün herkese anlatarak bilgilendirmek ve bu faydaları yaratacak projelerin hayata geçirilmesi için Firma yeniliklerini ve temel değerleri doğrultusunda hizmet vermek.

0
0

Başarı Mühendislik

Yangın Danışmanlığı

Çağrı Merkezimizi Arayıp Detaylı Bilgi Alınız.

Bloglar

Blog Yazıları

Yangın Kapısı

| 0 | 104

Yangın Kapısı

    YANGIN KAPISI

Yangın Kapısı: Dkp saç veya galvanizli sac malzemeden üretilmektedir. Yangın dayanım süresi TS EN 1634-1  sertifikasına g...

Devamı +
Çekmeköy Yangın Merdiveni İmalatı

| 0 | 548

Çekmeköy Yangın Merdiveni İmalatı

Güvenlik tedbirlerini almak amacıyla kullanıma hazır hale getirilen yangın merdivenlerinde sorunsuz bir hizmet verilmesi gerekmektedir. Bu imkanları sağlamakta olan firmalar sayesinde güvenle kendinizi ve sevdiklerinizi emanet edeceğiniz bu yapılara kavuşabilirsiniz. Her yaştan insanın rahatlıkla inmesi için uygun ş...

Devamı +